Husqvarna Weed Eater® 320iL (Battery & Charger Included)
- Product Code: 970480104
- Availability: In Stock
| Vibration | |
|---|---|
| Equivalent vibration level (ahv, eq) left handle | 5 m/s² |
| Equivalent vibration level (ahv, eq) right handle | 5 m/s² |
| Equivalent vibration level (ahv, eq) front handle | 5 m/s² |
| Equivalent vibration level (ahv, eq) rear handle | 5 m/s² |
| Transmission | |
|---|---|
| Gear ratio | 1 |
| Dimensions | |
|---|---|
| Weight (excl. battery) | 7.41 lbs |
| Weight (excl. battery and cutting equipment) | 7.41 lbs |
| Cutting System | |
|---|---|
| Cutting width | 16 in |
| Cutting deck | |
|---|---|
| Cutting width | 16 in |
| Electric information | |
|---|---|
| Power/fuel type | Battery |
| Control | |
|---|---|
| Connectivity | Not applicable |
| Equipment | |
|---|---|
| Battery | BLi22, 36V / 4,0 Ah |
| Capacity | |
|---|---|
| Cutting width | 16 in |
| Battery | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Li-Ion |
| Overall dimensions | |
|---|---|
| GTIN-13/EAN | 7392930986879 |
| Product data | |
|---|---|
| Brand (Ext. Matl Group) | Husqvarna |
| Description | Kit incl B140 & Charger, US/CA |
| Engine | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Li-Ion |
-
$440.99
- Ex Tax: $419.99

