HANDHELD LEAF BLASTER 350iB WITH BATTERY AND CHARGER
- Product Code: 970569904
- Availability: In Stock
| Electric information | |
|---|---|
| Power/fuel type | Battery |
| Vibration | |
|---|---|
| Equivalent vibration level (ahv, eq) rear handle | 1.63 m/s² |
| Equipment | |
|---|---|
| Battery charger | QC 250, 250W / 220V |
| Sound and noise | |
|---|---|
| Sound power level, measured | 97 dB(A) |
| Capacity | |
|---|---|
| Boost mode | Yes |
| Battery | |
|---|---|
| Battery charger | QC 250, 250W / 220V |
| Dimensions | |
|---|---|
| Weight (excl. battery) | 5.95 lbs |
| Product size width | 6 in |
| Overall dimensions | |
|---|---|
| Product size width | 6 in |
| GTIN-13/EAN | 7392930994263 |
| Product data | |
|---|---|
| Brand (Ext. Matl Group) | Husqvarna |
| Description | Kit incl Bli30 & Charger, US/CA |
| Engine | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Li-Ion |
-
$524.99
- Ex Tax: $499.99

