HUSQVARNA 322HD60 23" HEDGE TRIMMER 21.7CC
- Product Code: 967658901
- Availability: In Stock
| Electric information | |
|---|---|
| Power/fuel type | Gasoline |
| Control | |
|---|---|
| Connectivity | Not applicable |
| Vibration | |
|---|---|
| Equivalent vibration level (ahv, eq) rear handle | 4.3 m/s² |
| Equivalent vibration level (ahv, eq) front handle | 4.4 m/s² |
| Equipment | |
|---|---|
| Knife length | 24 in |
| Sound and noise | |
|---|---|
| Sound pressure level at operators ear (LpA) | 98 dB(A) |
| Capacity | |
|---|---|
| Cutting speed | 4400 cut/min |
| Transmission | |
|---|---|
| Gear ratio | 1 |
| Emission | |
|---|---|
| Exhaust emissions (CO₂ EU V) | 1528 g/kWh |
| Dimensions | |
|---|---|
| Product size length | 44 in |
| Overall dimensions | |
|---|---|
| GTIN-13/EAN | 7391736331975 |
| Engine | |
|---|---|
| Power Source | Petrol |
| Product data | |
|---|---|
| Description | US/CA, LA |
-
$640.49
- Ex Tax: $609.99

