HUSQVARNA 336FR BRUSHCUTTER
- Product Code: 966604704
- Availability: In Stock
| Vibration | |
|---|---|
| Equivalent vibration level (ahv, eq) left handle | 3.7 m/s² |
| Sound and noise | |
|---|---|
| Sound pressure level at operators ear (LpA) | 98 dB(A) |
| Transmission | |
|---|---|
| Drive gear angle | 35 ° |
| Emission | |
|---|---|
| Exhaust emissions (CO₂ EU V) | 862 g/kWh |
| Dimensions | |
|---|---|
| Product size height | 9.9 in |
| Drive system | |
|---|---|
| Weight (excl. cutting equipment) | 15.4 lbs |
| Cutting System | |
|---|---|
| Cutting width | 18.5 in |
| Lubricant | |
|---|---|
| Lubricant type (Engine) | Husqvarna 2 stroke or equiv. at 50:1 |
| Lubricant type (bevel gear) | Mineral grease |
| Cutting deck | |
|---|---|
| Cutting width | 18.5 in |
| Electric information | |
|---|---|
| Power/fuel type | Gasoline |
| Control | |
|---|---|
| Connectivity | Not applicable |
| Equipment | |
|---|---|
| Drive gear angle | 35 ° |
| Capacity | |
|---|---|
| Cutting width | 18.5 in |
| Overall dimensions | |
|---|---|
| Product size height | 9.9 in |
| Engine | |
|---|---|
| Power Source | Petrol |
| Product data | |
|---|---|
| Brand (Ext. Matl Group) | Husqvarna |
-
$818.99
- Ex Tax: $779.99

